Ubytování

UBYTOVÁNÍ NA ŠUMAVĚ

Šumava je místem, které nabízí skvělé podmínky k muškaření, nádhernou přírodu a horskou atmosféru. Vyzkoušejte některý z místních hotelů nebo penzionů. Můžete samozřejmě vyzkoušet i některý kemp. Ať už se rozhodnete v otázce ubytování jakkoliv, určitě vám hotely a penziony poskytnou potřebné zázemí.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Na Šumavě vyrostly za posledních dvacet pět let desítky penzionů. Je zde i mnoho chat, kempů nebo hotelů všech kategorií. Sehnat pohodlné a moderní ubytování blízko vody tak není nijak složité. Hezky je tu po celý rok. Muškaření ale naplánujte na libovolný termín od poloviny dubna do konce listopadu, kdy je pstruhová sezóna.

PROČ NA ŠUMAVU?

  • Ideální podmínky k muškaření na řece Otavě, Teplé Vltavě a dalších
  • Čistá příroda a jedinečná horská atmosféra
  • Možnost aktivního trávení volného času
  • Kvalitní hotely, penziony, chalupy, kempy i restaurace za dobré ceny

JAK PROŽÍT VOLNÉ CHVÍLE?

Kromě oblíbeného muškaření poskytuje okolí šumavských ubytovacích zařízení nejrůznější možnosti, jak strávit volný čas. V létě vás jistě zaujmou turistické a cykloturistické trasy, sportovní aktivity či výletní místa (památky), kterých je na Šumavě požehnaně. Během zimy zase oceníte udržované sjezdovky i trasy pro běžkaře. Šumavské lesy jsou známé hojností různých druhů hub, rozmanitost přírody vybízí k zážitkovým aktivitám.

MŮŽETE TAKÉ VYZKOUŠEK – CO DÁL DĚLAT NA ŠUMAVĚ

KDE SE DOBŘE UBYTOVAT NA ŠUMAVĚ?

Oblíbeným šumavským hotelem je např. rodinný hotel Gabreta, který se nachází v centru Sušice. Svým hostům nabízí dvou až čtyřlůžkové příjemné pokoje vybavené LCD TV a minibarem. Hotelová restaurace nabízí tradiční českou kuchyni za příjemné ceny. Nedaleko hotelu je plavecký bazén a sportovní centrum.

Rodinný hotel Na Pekárně v Sušici nabízí dvou a třílůžkové pokoje a příjemnou restauraci s pestrým výběrem jídel, salátů a studených mís. K dispozici je bowling.

Hotel Zámek Hrádek v Hrádku u Sušice je zcela unikátní romantický hotel, který nabízí luxusní ubytování ve stylových pokojích, wellness centrum, zámecký park, minigolf, výstavní galerii. Dvou až čtyřlůžkové pokoje jsou vybavené minibarem, trezorem a LCD televizí. Hotelová restaurace je vyhlášená tradiční i světovou kuchyní. Těšit se můžete na akční nabídku pobytů za výhodné ceny, pohodlné ubytování v zámeckém stylu v moderním hotelu a muškaření v nedaleké Otavě s průvodcem.

Pokud dáváte přednost ubytování v penzionu, doporučujeme Penzion Pod Lesem v Anníně.

Aparmány Bašta v Sušici nabízejí ubytování v pohodlných prostorných luxusních apartmánech.

Pokud chtete bydlet na chalupě blízko u Otavy, doporučujeme Chalupu Otava.

Pokud budete muškařit na Teplé Vltavě, doporučujeme penzion s  restaurací  U Grobiána v Lenoře nebo restaraci s ubytováním Soumarská Hospoda na Soumarském mostě.

Ubytování v uvedených ubytovacích zařízeních i v dalších zde neuvedených vám také může zařídit sušická a šumavská cestovní agentura Manta Travel.