Pstruhový muškařský revír Otava 6

Soukromý revír Otava 6

Od roku 2018 je pstruhový revír Otava 6 vyjmut z rybářských revírů, na které platí povolenky Českého Rybářského Svazu. Revír je plně v režii soukromé firmy Klatovské Rybářství a.s., která je držitelem dekretu na tento revír.

Revír začíná od ústí Nezamyslického (Koznického) potoka (ř. km 80,2) a končí u mostu v obci Čepice (ř. km 84,8). K revíru patří náhon k Podhrabskému mlýnu v Žichovicích. Přítoky a odlehčovací náhon jsou chráněné rybí oblasti  – lov ryb je zakázán.

Slušně zarybněný muškařský revír

Záměrem je vytvořit pro muškaře slušně zarybněný revír s možností ulovení trofejních ryb a prožitím jedinečných rybářských zážitků. Revír je především určen pro ty rybáře, kteří hledají ve sportovním rybaření radost a cílem není ponechání si úlovku.

Jednodenní povolenky

Povolenky na tento revír jsou pouze jednodenní v ceně 500 Kč (chyť a pusť) nebo 700 Kč (možné si ponechat 1 ks pstruha duhového do 45 cm) a prodávají se výhradně on-line na webových stránkách revíru www.otava6.cz. Maximální denní počet lovících rybářů je omezen na 10.

Lipan, potočák, duhák a siven

V revíru je velmi slušná obsádka lipana podhorního, lze ulovit lipany o hmotnosti do 1 kg. V revíru jsou krásně zbarvení potočáci, uloví se občas i jedinci cca 1,5 kg. Každoročně se vysazuje 6.000 kusů potočáků a 3.000 kusů lipanů.

Kromě původních druhů lososovitých ryb se vysazuje siven americký a pstruh americký duhový, od letošního roku i duháci trofejních velikostí (do 4 kg).

Kde vám dobře poradí

Pokud se rozhodnete na poslední chvíli k návštěvě revíru Otava 6, tak si můžete povolenku on-line objednat, zaplatit a vytisknout  v prodejně muškařských potřeb v Sušici, kde také získáte aktuální informace o muškaření na Šumavě, mají zde vše potřebné muškařské vybavení a místní účinné umělé mušky.

Fotogalerie